25 років дорослішання: як змінювався Форум Видавців у Львові

Перший Форум Видавців відбувся 1994 року. Все почалось із невеликого книжкового ярмарку та 25-ти фахових  заходів.  А далі Форум Видавців зростав і розвивався, кожного року стаючи більшим та кращим.

Починаючи з 1994 року ГО «Форум видавців» бере участь в організації колективних експозиціях на міжнародних книжкових ярмарках у Варшаві, Москві, Франкфурті, Лейпцигу, Пізі, Вільнюсі. У 1995 році запроваджена премія «Книга Форуму видавців».  У 1997 від Форуму відокремлюється Літературний фестиваль, надзвичайно популярний серед західноукраїнської молоді. Найпопулярнішою його акцією є «Ніч поезії та музики non-stop». У 2001 році у Літературному фестивалі починають брати участь іноземні гості, а через 5 років, у 2006-у Літературний фестиваль стає міжнародним. 2007 рік став початком конкурсу «Найкращий читач України» і фестивалю «Книгоманія», які стали частиною книжкового ярмарку «Форум видавців — дітям». Це єдина в Україні й одна із небагатьох у Центральній та Східній Європі подій, цілковито присвячених дитячій літературі та читанню.

2010-го року в межах Форуму видавців у Львові запроваджується програма фахових заходів для бібліотекарів — Бібліофорум, а також Міжнародний перекладацький фестиваль TRANSLIT.

2011 — «Форум видавців — дітям» у зв’язку із розширенням формату і географії перейменовано у Львівський міжнародний дитячий фестиваль.

2011-2012 — міжнародний проект «ArtDrome: literature and more» у межах програми культурних обмінів «TANDEM: Україна — Європейський Союз — Молдова».

2012 — ГО «Форум видавців» стає партнером міжнародного проекту «Книжкова платформа» (Book Platform) від України, а також в межах Форуму видавців у Львові запроваджується Фестиваль культурного менеджменту і літературної критики КОНТЕКСТ

2013 — в межах Форуму видавців у Львові запроваджується статус «Країна — Почесний гість», якою стає Польща.

Як зазначають на сайті Форуму, від 1994 логотипом Форуму видавців були два равлики (автор – Михайло Москаль), які символізують  безмежність, відродження, незламність, рішучість, наполегливість, взаємодію. Равлики мужньо несли на собі книжки, допомагали розвиватися українському книжковому ринку, що продовжуватимуть і надалі.

11 червня 2018 змінився також і дизайн Форуму Видавців. Новий логотип символізує відкриту книгу, яка концептуально поєднує у собі чотири стихії: землю, вогонь, воду та повітря. Команда Форуму каже, що об’єднує людей і пропонує їм літати з книжками, горіти книжками, пірнати у книжки та зростати з книжками із все ж звичним Форумом видавців, який перетворився на BookForumLviv.

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *