Звуки Чорнобиля: повернення проєкту та лайв-стріми просто з Зони Відчуження
Восени 2020 року українські та міжнародні музиканти GusGus, KAZKA, “Вагоновожатые”, ATOMIC SIMAO, TELEPOPMUSIK, Bjarki, Dub FX, Сергій Міхалок, Олександр Чемеров, Стасік, KRUTЬ об’єдналися у тематичний проєкт Валерія Коршунова — “Звуки Чорнобиля” заради культурного переосмислення однієї з найбільших трагедій світу.
Цьогоріч шестеро українських та зарубіжних електронних виконавців презентують шість нових композицій для “Sounds of Chоrnobyl. vol. 2: Radiation” та зіграють живі виступи у Зоні Відчуження.
Унікальною особливістю проєкту є те, що в основу кожної композиції музикантів закладені характерні звуки Чорнобильської зони: тріск дозиметра, скрип оглядового колеса, шум рудого лісу, відлуння, гуркіт течії тощо. Навіть, звуки, що були записані всередині Чорнобильської АЕС!
“Головна наша мета — нагадати, що Зона Відчуження не повинна стати зоною забуття, і ми використовуємо для цього найзрозумілішу мову — мову звуків та музики — коментує Валерій Коршунов, арт-куратор проєкту, продюсер та автор аудіобібліотеки “Звуки Чорнобиля”, — кожна композиція альбому передаватиме унікальне звучання місць, які не можна забути”.
Цікаві факти про “Звуки Чорнобиля”:
- Проєкт вже отримав чималу підтримку в соцмережах YouTube та Facebook — 1 700 000 та 1 000 000 переглядів відповідно
- Понад 300 публікацій в провідних українських та міжнародних медіа
- “Звуки Чорнобиля” увійшов у підбірки найкращих альбомів 2020 року на думку музичних журналістів та експертів
- Було знято документальну стрічку про створення проєкту, яку презентували на каналі Телебачення Торонто напередодні роковин аварії цього року: https://youtu.be/m3JY9PaAo9s
Усі артисти “Sounds of Chоrnobyl. vol. 2: Radiation” відвідають Чорнобиль і зроблять живі електронні перфоманси просто неба. На унікальних подіях будуть присутні ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, а у форматі онлайн youtube-стрімів їх зможе побачити кожен українець.
Стало відомо, що у онлайн-трансляціях організатори використають комп’ютерну графіку та елементи доданої реальності. Інша інформація, як і лайнап артистів, поки зберігається у таємниці.
Охочих дізнатися більше новин проєкту запрошуємо у соціальні мережі Instagram та Facebook.
Прослухати альбом можна у вільному доступі на платформах Spotify, Apple Music і Youtube Music, або на колекційний вініл платівці з AR-технологією доданої реальності.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Центру організаційно-технічного та інформаційного забезпечення УЗВ та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного Музею Чорнобиль, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.
Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!
А це карта приватбанку:
4149 4991 1010 5317
А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!
Переглянути цей допис в Instagram
Post a comment