Звуки Чорнобиля: повернення проєкту та лайв-стріми просто з Зони Відчуження

Восени 2020 року українські та міжнародні музиканти GusGus, KAZKA, “Вагоновожатые”, ATOMIC SIMAO, TELEPOPMUSIK, Bjarki, Dub FX, Сергій Міхалок, Олександр Чемеров, Стасік, KRUTЬ об’єдналися у тематичний проєкт Валерія Коршунова — “Звуки Чорнобиля” заради культурного переосмислення однієї з найбільших трагедій світу. 


Цьогоріч шестеро українських та зарубіжних електронних виконавців презентують шість нових композицій для Sounds of Chоrnobyl. vol. 2: Radiation та зіграють живі виступи у Зоні Відчуження.

Унікальною особливістю проєкту є те, що в основу кожної композиції музикантів закладені характерні звуки Чорнобильської зони: тріск дозиметра, скрип оглядового колеса, шум рудого лісу, відлуння, гуркіт течії тощо. Навіть, звуки, що були записані всередині Чорнобильської АЕС!

“Головна наша мета нагадати, що Зона Відчуження не повинна стати зоною забуття, і ми використовуємо для цього найзрозумілішу мову мову звуків та музики коментує Валерій Коршунов, арт-куратор проєкту, продюсер та автор аудіобібліотеки Звуки Чорнобиля, — кожна композиція альбому передаватиме унікальне звучання місць, які не можна забути”.

 

Цікаві факти про “Звуки Чорнобиля”: 

  • Проєкт вже отримав чималу підтримку в соцмережах YouTube та Facebook — 1 700 000 та 1 000 000 переглядів відповідно
  • Понад 300 публікацій в провідних українських та міжнародних медіа 
  • “Звуки Чорнобиля” увійшов у підбірки найкращих альбомів 2020 року на думку музичних журналістів та експертів
  • Було знято документальну стрічку про створення проєкту, яку презентували на каналі Телебачення Торонто напередодні роковин аварії цього року: https://youtu.be/m3JY9PaAo9s

Усі артисти Sounds of Chоrnobyl. vol. 2: Radiationвідвідають Чорнобиль і зроблять живі електронні перфоманси просто неба. На унікальних подіях будуть присутні ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, а у форматі онлайн youtube-стрімів їх зможе побачити кожен українець.

Стало відомо, що у онлайн-трансляціях організатори використають комп’ютерну графіку та елементи доданої реальності. Інша інформація, як і лайнап артистів, поки зберігається у таємниці.

Охочих дізнатися більше новин проєкту запрошуємо у соціальні мережі Instagram та Facebook.

Прослухати альбом можна у вільному доступі на платформах Spotify, Apple Music і Youtube Music, або на колекційний вініл платівці з AR-технологією доданої реальності.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Центру організаційно-технічного та інформаційного забезпечення УЗВ та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного Музею Чорнобиль, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.


 

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *