Кохання та анархія. Панк-гурт “Серцевий Напад” випустив альбом “Телефонуй”

11 пісень про політику, кохання, сімейні цінності. Трохи історії й безліч поп-панку з невеликою домішкою брейк-даунів. Так виглядає новий альбом одного з найдосвідченіших панк-гуртів України — команди “Серцевий Напад” з міста Чернівці.


 

Класика жанру

 

Альбом називається “Телефонуй”. Перша пісня “Looser” – класична самоіронія, сарказм в дусі каліфорнійського поп-панку. Всі панки приколюються із себе, своїх друзів, називаючи їх лузерами, невдахами у порваних кедах.

Поп-панк красивий у своєму вміння змішувати різні музичні стилі — електроніку, попсу, метал і при цьому залишатися собою. Поп-панк може співати про будь-які теми. Але класика — це тусняк, любов, секс, кохання, гумор та самоіронія.

Фото: http://promin.cv.ua

Це все є у “Серцевого нападу”. Однак, в них є ще й те, чого немає, мабуть, в жодній панк-культурі жодної країни — пісень про українських повстанців. Ну, так, хто б ще співав про УПА. Поляки? Росіяни? Ага, точно. Ну, може дехто з білорусів.

 

Партизанська романтика

 

Підпільна боротьба УПА — це феномен як нашої, так і світової культури. Можна зараз згадувати про Че Гевару, ІРА та багато інших повстанців різних часів і народів. Але УПА — це українці, євреї, росіяни, таджики, туркмени, каракалпаки, казахи, узбеки. Це інтернаціональна армія, яка складалася з націоналістів, комуністів, лібералів, анархістів, котрі воювали за Незалежну Україну.

Тому багатонаціональна, різно політична, чисельна армія, що боролася з гітлерівською і радянською арміями є унікальним феноменом.

Ми зараз не ідеалізуємо УПА. Були й темні сторінки в житті її окремих підрозділів та командирів. Та сама Волинська різня. Але й повністю називати їх бандитами, нацистськими покидьками — теж неправильно.

Та забудемо на пару хвилин про історію й політику. Мало хто акцентує увагу на культурному феномені УПА. Якщо коротко, то це ціла графічна культура — листівки та малюнки єврея Ніла Хасевича, який працював у журналах та газетах ОУН-УПА. Це велика музична культура, наприклад — пісня “Лента за лентою”, яку заспівав і “Серцевий напад”.

У виконанні чернівецьких музикантів це прозвучало трохи в дусі ірландського фолк-панку, тому пісня добре вирізняється з поміж інших.

Читайте більше цікавого у нашому телеграм-каналі: t.me/artefact_magazine

Новини культури, літератури, мистецтва та цікаві тексти з історії у нашому Facebook. 

Підтримайте журнал “Артефакт”Приват: 4149 4991 1010 5317 (Роман Грицун)

 

Кохання

 

Пісня “Гори” – про кохання. Про болюче та нерозділене. У кожного таке було, кожен плакав. Але цей трек не сопливий. Він хардкорний, навіть — у стилі фаст-мелодік. Ну а його назва би сподобалася Жанні Дарк або княгині Ользі. Є у кінці пісні трохи електроніки, дослухайте, обов’язково, зацініть експеримент. Не всім сподобається, але такі експерименти дають надію, що панки нарешті освоять техно, даб-степ, драм і буде файний метамодерний панк-рок.

Пісня “Телефонуй”. Коли ми закохані, дуже сильно закохані, то хочемо бути завжди на зв’язку з близькою нам людиною. От пісня про це. Вона у дусі Blink-182 з елементами хардкору.

«Серцевий напад» презентували новий альбом «Телефонуй»

 

Мама Анархія

 

Ну як же без духу Мами Анархії, Єгора Лєтова, бойового крила панк-тусівки, Віктора Цоя. Російський панк не міг не вплинути на українську панк-культуру, хоча би тому, що Україна та Росія були складовими частинами СРСР.

Тому пісня “Пєрємєн”, така от алюзія на Цоя, актуальна як для України, а ще більше — для Росії.

Продовжуючи тему політичного протесту йдемо до пісні “Досить!”. Музиканти закликають більше не терпіти брехню політиків, їх зажерливість, натякають, що пора вже зняти депутатську недоторканість.

Пісні “Go Fuck Yourself” та “Судний День” раніше виходили, як сингли, вони про політиків, побажання їм здохнути, а особливо — кремлівському диктатору Пу.

 

Натхнення

 

Пісня “5 хвилин” – мотиваційна. Про те, що треба йти вперед, не опускати руки і рано чи пізно щастя та удача посміхнуться тобі. Трек ліричний, на середніх швидкостях та закликом йти в гори, підкорювати Говерлу.

Пісня “Сім’я” взагалі починається у дусі поп-хардкору — брейк-даун на мажорних нотах, а слова одразу повертають в атмосферу тусівки та близьких — скейт, панк-рок, пиво. Музиканти говорять — не важливо хто ти, ким був уранці, навіть якщо ти Микола Вересень з порохоботівського “Прямого” каналу — ми всі свої, всі українці, молдовани, білоруси, поляки, мадяри, ми всі тусуємо, слухаємо панк-рок, вриваємось на вписках.

«Серцевий напад» презентували новий альбом «Телефонуй»

Туса нак концерті “Серцевого Нападу”

Це важливий меседж саме сьогодні, коли вибори та маніпуляції політтехнологів, ділять нас на правих, лівих, зелених, бордових, чорних, білих. Справді, важливо завжди пам’ятати, що ми перш за все — люди. Нас об’єднує музика, література, кіно, спорт і багато інших речей. Від політики не втечеш, такий світ. Треба мати свої погляди, але аргументовані, пропущені крізь себе, обдумані, а не продиктовані черговим пропагандистом з екрана. Треба мати свої погляди, але розуміти — твій друг чи родич може інакше дивитися на політику, голосувати за іншого кандидата. Це його право, його вибір, який треба поважати, але розумно та аргументовано критикувати. Бо критика — це не обливання брудом, це аналітика, пошук складних відповідей на складні питання, розвиток твого мислення. Вмій чути інших, поважати їх позицію, але май свій розум та достойно критикуй погляди іншого, при цьому — поважаючи їх.

Мабуть, в цьому й ключ до всього — повага, критика та свій стрижень.

Ми не знаємо за кого голосували музиканти “Серцевого нападу”. Але ми точно знаємо, що це притомні люди, які мають свою позицію, які грають свою музику. Звісно, можна краще, є куди рости. Та альбом “Телефонуй” – це добра робота, на міцних 10 балів з 12.

Чому саме така оцінка?

Бо балів 12. Пісень 11. Один бал ставимо вже за те, що альбом є, якісно записаний, з файною обкладинкою. З 11 прослуханих треків редакції журналу “Артефакт” сподобалося 9. Тому наш вердикт – 10 балів.

Роман Коржик

Читайте більше цікавого у нашому телеграм-каналі: t.me/artefact_magazine

Новини культури, літератури, мистецтва та цікаві тексти з історії у нашому Facebook. 

Підтримайте журнал “Артефакт”Приват: 4149 4991 1010 5317 (Роман Грицун)

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *