Греммі

«Греммі» і українці: кому вдалось здобути найпрестижнішу нагороду у світі музики

Найкращих науковців нагороджують Нобелівською премією, світ кінематографа бореться за «Оскар», ну а творці музики мріють про «Греммі». Наш народ — творчий і співочий, тож українці неодноразово потрапляли в номінації «Греммі» і навіть вигравали цю музичну нагороду. 

Читайте цю публікацію та дізнайтеся, хто з українських творців виходив на музичний олімп.

 

Трохи про премію…

Бейонсе отримала Греммі

Фото: Chris Pizzello/Invision/AP – Chris Pizzello

«Греммі» — це нагорода музичної американської Академії звукозапису. За неї виконавці з усього світу борються уже 65 років — вона існує з 1958-го. Премією нагороджують музикантів щорічно в 108 категоріях і 30 жанрах. Володаркою найбільшої кількості нагород є співачка Бейонсе. Їй належать 32 грамофони.


Найпрестижнішими вважаються чотири номінації: запис року, альбом року, пісня року та найкращий новий артист або музичний колектив.

 

M1SHKA 

Український музикант M1SHKA отримав "Греммі" за саундпродюсування

Фото: СЛУХ

Цьогорічним володарем «Греммі» став український саундпродюсер MISHKA за співпродюсування двох треків з альбому «MOTOMAMI» іспанської співачки Rosalía. Платівка перемогла в номінації «Найкращий латинський рок або альтернативний альбом». 

Зараз українець захищає нашу країну в лавах Збройних Сил України.

 

Надія Шпаченко

Українка Надія Шпаченко отримала "Греммі"

Фото: BBC

Нагороду за найкращий класичний збірник у 2020 році отримала Надія Шпаченко — американська піаністка українського походження. Шпаченко родом з Харкова, але у 1991-му переїхала спочатку до Ізраїлю, а згодом в США. 

Вона записала три авторські альбоми класичної музики й один з них отримав нагороду «Греммі».

 

Володимир Горовиць

Українець Володимир Горовиць - володар 25 "Греммі"

Фото: Укрінформ

Український і американський піаніст, один з найвидатніших піаністів у світі. З 1962 по 1989 рік отримав 25 нагород «Греммі». Народився в Києві. 

 «Ще є артисти, які володіють генієм інтерпретації, – Ліст, Рубінштейн, Крейслер, Касальс, Корто… Володимир Горовиць належить до цієї категорії артистів-королів», – писала французька преса після дебюту музиканта в Парижі.

Радянська влада намагалась повернути видатного творця музики додому, але  Горовиць під приводом гастролей емігрував у 1928 році до США. За такий вчинок, тоталітарна влада відправила батька музиканта в ГУЛАГ.

 

Руслан Сирота

Українець Руслан Сирота, володар "Греммі"

Фото: ruslanmusic.com

Руслан родом з містечка Умань, що на Черкащині, згодом майбутній музикант  емігрував з України. Хлопець спочатку грав на гітарі, а потім освоїв фортепіано та захопився джазом. Закінчив Музичний коледж Берклі.

Українець за походженням, проте за найменуванням ізраїльський та американський музикант Руслан Сирота свою найважливішу нагороду в кар’єрі отримав у 2011-му. Гурт Стенлі Кларка, учасником якого був Сирота, «Греммі» отримав за «Найкращий контемпорарі джазовий альбом».

 

Святослав Ріхтер

Святослав Ріхтер - українець, який здобув "Греммі"

Фото: Український інтерес

Знаменитий український піаніст, володар численних премій та нагород. Святослав Ріхтер народився 1915 року в Житомирі. Свою музичну кар’єру починав в Одеській філармонії. 

Премію «Греммі» отримав в 1960 році за виконання Другого фортепіанного концерту Й. Брамса. Це було перше виконання цього твору серед радянських музикантів.

 

Григорій П’ятигорський

Григорій П'ятигорський - український музикант, володар "Греммі"

Фото: портал ДніпроКультура

Український, та американський віолончеліст Григорій П’ятигорський в юності переїхав з Дніпра спочатку до Варшави, потім в Лейпциг. Світову славу йому принесли виступи в 1929 році з Нью-Йоркським філармонічним оркестром. 

П’ятигорський є володарем аж трьох нагород «Греммі» у 1962, 1963, 1965 роках у категорії «Найкраще виконання камерної музики».

 

Українці як члени журі премії

Варто відзначити і двох українок, які є членами журі «Греммі». У 2021 році до експертів церемонії доєдналася скрипалька Ассія Ахат. А цього року до пеляди журі долучилась і українська співачка Тіна Кароль.

 

Цього року українські музиканти теж подали свої композиції на відбір. На нагороду претендувала Тіна Кароль з композицією «One nation under love». Над піснею працювала титулована композиторка Даян Воррен. Втім, до жодної з номінацій пісня не потрапила. На номінацію «Найкращий глобальний музичний альбом» подала свій доробок переможниця «Євробачення-2016» Джамала (альбом «QIRIM») та скрипалька Ассія Ахат з платівкою «8 SENSES». Обидві до номінації не потрапили. Втім, Джамала отримала особливу відзнаку «For Your Consideration». 

Кримськотатарський музикант Усейн Бекіров подав свій альбом «SATO» на три номінації: «Найкращий джазовий інструментальний альбом», «Найкращий джазовий перформанс», «Найкраща пісня соціальних зрушень». З альбомом «Global Oasis Vol.1» подався в категорію «Найкращий глобальний музичний альбом» українець Тарас Куценко.

Ними у різні часи захоплювався весь світ, а вони були українцями. Чимало виконавців з усього світу мріють отримати цю нагороду. Одразу декільком українцям вдалось своєю працею й талантом здобути її. Нам, українцям, варто пам’ятати, що ми тановитий народ, який своїм завзяттям неодноразово завойовував вершини слави.

Авторка матеріалу  — Панчак Мар’яна

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *