Всесвітньо відомі співаки з українським корінням

Ці співаки мають світове визнання та їхньою творчістю захоплюються мільйони. Вони розквітли на чужині, та мають українське коріння. 


 

 

Про співаків-вихідців з України читайте в нашому матеріалі.

 

Євген Гудзь

Євген Гудзь народився в місті Боярка, що під Києвом. Своє дитинство Гудзь провів в Україні – спочатку в Києві, а потім на Заході України. 1992 року він як політичний біженець разом з мамою, батьком і братом виїхав до США, але коріння своє не забув.

 

Мої бабусі та дідусі з Грузького, Кам’янки, Боярки, Фастова, Мотижина, Стрия,”- ділиться своїм родоводом співак.

 

Євген Гудзь є лідером американського інтернаціонального панк-гурту «Gogol Bordello», заснованого в Нью-Йорку 1999 року. Саме цей гурт прославився у всьому світі театралізованими постановками концертів, які є сумішшю карнавалу, комедії, фарсу, кабаре та балагану. Gogol Bordello також співпрацював з Мадонною. Він виконав разом із нею пісню «La Isla Bonita» у концерті «London Live Earth» та взяв участі у зніманніфільму  «Бруд і Мудрість» (“Filth and Wisdom”), який режисувала попдіва. 

 

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Євген Гуздь долучився до підтримки України за кордоном. Зокрема рокер підтримав флешмоб “Arm Ukraine Now” та разом із гуртом випустив  декілька пісень на підтримку України.

   

 

Згодом Євген і сам приїхав на Батьківщину прокоментувавши цей вчинок так:

 

“Тут. саме там, де я повинен бути. Правильне місце в правильний час” 

 

 

 

 

 

Ленні Кравіц

Він американський рок-музикант, співак, композитор, актор, володар чотирьох “Ґреммі”.

На початку 90-х альбом “Are You Gonna Go My Way” приніс Ленні світову популярність, мільйони шанувальників і декілька музичних нагород.

Загалом за творчу кар’єру Кравіц випустив уже 11 успішних альбомів, пісні з яких багаторазово лідирували у хіт-парадах. 

Батько Ленні Кравіца був українським євреєм. Його дід народився в Україні й емігрував до США, а прадід був родом з Києва. Звичайно, за зовнішністю Ленні не дуже нагадує корінного українця. Але це вже генетика – мама співака – афроамериканка. 

Кравіц пишається своїм походженням та неодноразово заявляв, що його предки – українці.

А під час свого концерту у Києві він сказав :

 

«Приємно повернутися додому. Я багато років мріяв приїхати в Україну. Адже, хоч я і не схожий на українця, у 1903 році мій дідусь народився саме тут, у Києві». 

 

Ленні Кравіц висловив свою підтримку Україні на тлі повномасштабної російської агресії. Своїм дописом співак закликав прихильників не бути байдужими й діяти, щоб допомогти українцям.

 57-річний актор та музикант поділився у соцмережах фотографією, де він однією рукою показує знак миру, а другою тримає плакат із написом:

Захистіть Україну! Нехай править кохання, а не війна.

В описі до фото Кравіц залишив посилання на міжнародний благодійний фонд Global Citizen, який допомагає біженцям, і закликав залишити свій донат.

 

Боб Ділан

Боб Ділан –  одна з найвпливовіших фігур у попмузиці за останні п’ятдесят років. Значну частину своїх найвідоміших робіт музикант написав у 1960-х роках, коли його проголосили «голосом покоління» і однією з головних персон пісні протесту, чому сприяли «Blowin’ in the Wind» і «The Times They Are a-Changin’», які стали рупорами руху за громадянські права й руху проти війни у В’єтнамі.

Саме він відкрив світові новий музичний напрям – кантрі-рок. За 76 років Боб Ділан випустив 37 студійних альбомів, його хіти Ділан є одним із найбільш комерційно успішних музикантів усіх часів — станом на 2017-й рік сумарний тираж його альбомів перевищує 100 мільйонів копій. Упродовж кар’єри йому вручили велику кількість престижних нагород, зокрема дванадцять премій «Ґреммі», та по  «Оскару» «Золотому глобусу».

Лауреат Нобелівської премії з літератури 2016 року за «створення нових поетичних виражень в американській пісенній традиції».

Його предки – євреї, вихідці з  колишньої російської імперії: дідусь і бабуся по лінії батька, Зігман і Анна Циммерман, переїхали  до США з Одеси у зв’язку з єврейськими погромами 1905 року.

У пресі згадується, що одного разу після концерту в Грузії Ділан вирушив до Одеси — “шукати коріння на батьківщину своєї бабусі”.

Україна дала світу чимало талантів, які зійшли на горизонт слави в різні часи та епохи. Адже саме працелюбність та бажання йти вперед попри всі невдачі є однією з рис української нації.

Мар’яна Панчак

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *