Театр 360 градусів: мистецтво, зафіксоване в digital

Якщо дуже коротко і просто, то Артефакт — це журнал про історію та сучасність культури. Ми багато пишемо про минуле, але зовсім трохи висвітлюємо сучасність. Час це виправити. Не хвилюйтеся, публікацій про історію України буде багацько, як і раніше, однак це не заважає нам додати публікацій про сучасну культуру. Аби ви могли знати про все, що відбувається в мистецькому, театральному, музичному, літературному житті світу й України, ну й приймати рішення — що дивитися, що читати, куди ходити, кого слухати.

І сьогодні розкажемо Вам про інноваційний проєкт — Театр 360 градусів. Поїхали!


Карантин вніс у наше життя грандіозні зміни. Особливо ці зміни торкнулися культурного життя. Під час минулорічного весняного локдауну подій взагалі не було, влітку вони відновилися, але із суворими карантинними обмеженням. Тому постало питання: як же культурі, особливо театральній, концертній, літературній, яка потребує живого спілкування, живих подій виживати та розвиватися.

Театральні ентузіасти знайшли вихід. І цей вихід можна описати простими словами: онлайн-вистави з 3D-технологіями.

Творці проєкту “Театр 360 градусів” так пишуть про це:

Театр 360 градусів вперше в Україні покаже відеоверсії театральних постановок з інтеграцією в них 3D копій акторів та декорацій. Сучасні голівудські технології поєднаються з класичним сценічним мистецтвом, що дозволить кожному українцю пізнати театр з абсолютно іншого ракурсу. Побачити те, що неможливо помітити, переглядаючи виставу в звичайному театрі.

Використання декількох камер для зйомки з різних ракурсів дає можливість глядачеві побачити все, що відбувається на сцені, під кожним доступним кутом. Акценти на важливих деталях, потрібний ракурс і хореографія камер дозволять кожному відчути те, що відчувають герої на сцені.

Вистави проєкту «Театр 360 градусів» дозволять насолоджуватися мистецтвом, де б ви не були. Для перегляду знадобиться лише мобільний телефон або комп’ютер і стійке підключення до інтернету.

В процесі фільмування відеоверсії вистави була записана серія коротких документальних фільмів, які дозволяють побачити те, що зазвичай скрите від очей відвідувачів. Як проходять репетиції, що відбувається поза сценою та як спілкується між собою творча команда.

Якщо вас зацікавив “Театр 360 градусів”, то лишаємо Вам посилання на їх сайт. А там — і на сайт і на ютуб знайдете.

Культура не стоїть на місці, вона змінюється, розвивається. Ми ж хочемо зафіксувати ці зміни, написати про них. А вам самим уже вирішувати — добрі ці зміни, чи погані. Тож читайте нас, заходьте на artefact.org.ua. Побачимось, почуємось, спишемось!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *