Розстріляне Відродження знову актуалізується в українській культуру. Цього разу - за допомогою каліграфії хіп-хоп культури та Античности. 

Античність, хіп-хоп та Розстріляне Відродження: у Львові відкрилася унікальна виставка фотомистецтва та каліграфії

Розстріляне Відродження знову актуалізується в українській культуру. Цього разу – за допомогою каліграфії хіп-хоп культури та Античности. 

Уявіть: фотографії оголених тіл і на цих тілах – каліграфічні символи, як у хіп-хоп культурі. А у цих написах зашифровані назви українських літературних та мистецьких угрупувань – ПЛУГ, ГАРТ, ЛАНКА. Уявили? Супер. Тепер приходіт, щоби побачити то все наживо. Адреса: вулиця Софії Яблонської, 31, Артпростір 31, 4 поверх білого корпусу заводу РЕМА.


Хто зробив цю круту виставку? Її організував власник Артпростору 31 Ігор Турко. Для цієї виставки троє митців – Євгенія Купчан, Олег Івлєв та Катерина Жидкова підготували свої роботи.

Євгенія Купчан – мисткиня, фотографиня котра давно працює з темою тілесности.

Олег Івлєв – художник, каліграф.

Катерина Жидкова – фотомисткиня.

На виставці представлено два проєкти: “Людина і тіло”, “Відродження”.

Що стосується проєкту “Людина і тіло” – це серія автопортретів художньої фотографії, на якій жива каліграфія. Усі роботи Олег розписав власноруч. Ми намагалися дослідити межу, де тіло стає людиною та втіленням особистості, межу, де людина залишається лише тілом і момент, коли людина й тіло – це одне й те саме, – розповідає Євгенія Купчан.

Частина виставки “Людина і тіло” – це 9 робіт, де поєднується гра кольору та тіней, символи та слова. Всі слова – це сенси, віднайдені спільно під час роботою над проєктом.

Серія робіт “Відродження”, яку втілили Катерина Жидкова та Олег Івлєв відсилає нас до теми сталінських репресій та геноцидів 1920 – 1930 років, але звертає увагу також і на сучасніть:

“Нас хвилює тема геноциду українського народу, який зараз відбувається. Але й раніше, ще у часи СРСР представники української культури, митці потрапили під репресії та були знищені росією. Сьогодні цей геноцид і українського народу й нашої культури – продовжується, – говорить Олег Івлєв.

Митець відзначає, що творчість авторів “Розстріляного Відродження” ґрунтувалася на інтересі до епохи Античности, до Гуманізму.

Оскільки в епіцентрі античної культури, а за нею й культури ренесансу – людське тіло, то й Катерина Жидкова вирішила сконцентруватися на тематиці тілесності у своїх роботах, а Олег Івлєв трансформував їх своїми каліграфічними символами.

Дослідженням “Розстріляного Відродження” в цьому проєкті займалася мисткиня Катерина Жидкова. Ідея та зміст проєкту належить їй:

 

Я не могла не помітити те, як сильно переплітаються події минулого і сьогодення. Тому зараз ми, як представники сучасного мистецтва, повинні продовжити справу представників розстріляного відродження. І перш за все цей проект був створений, щоб нагадати про це людям і попередити повторення нашого спільного лиха у майбутньому.

Виставка триватиме до кінця тижня. Приходьте дивитися, рефлексувати та надихнутися! А поки – гляньте на світлини цих робіт:

Людина і тіло. Фото - Євгенія Купчан. Каліграфія - Олег Івлєв.

Людина і тіло. Фото – Євгенія Купчан. Каліграфія – Олег Івлєв.

 

Відродження. Фото - Катерина Жидкова. Каліграфія - Олег Івлєв.

Відродження. Фото – Катерина Жидкова. Каліграфія – Олег Івлєв.

 


 

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, історію, суспільство. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *