У США довічно засуджений написав бестселлер

Кертіз Докінз потрапив у в’язницю штату Мічиган у 2004 році. Засудили його за те, що він, будучи під дією наркотиків, під час спроби пограбування вбив одну людину і тримав в заручниках ще двох. Докінза засудили довічно без права на помилування.

В липні минулого року у видавництві Simon & Schuster  вийшла збірка оповідань «Готель Ґрейбар».

«Готель Ґрейбар» – це збірка оповідань, у якій розповідається про тюремне життя. Ця збірка особлива тим, що відрізняється від звичних «тюремних творів» – у ній немає насильства і жорстокості. Герої грають у доміно, надсилають саморобні листівки одне одному з нагоди Різдва, діляться історіями. Ці оповідання дають можливість зазирнути у внутрішній світ ув’язеного і переконатись, що там є не тільки темрява.

Книга стала бестселлером. Видавництво виписало Докінгу гонорар в розмірі 150 тисяч доларів.

Однак права на гонорар Докінза висунуло управління в’язниць штату Мічиган. Чиновники обґрунтували це тим, що гроші повинні піти на утримання ув’язненого, оскільки від початку його перебування у в’язниці на утримання витрачено вже 372 000 тис. доларів, і ця сума буде лише збільшуватись.

Докінз попросив залишити йому хоча б третину гонорару, аби він міг оплатити навчання своїх дітей в коледжі.

Нагадаємо, що штат Мічиган є одним із 40 штатів, законодавство яких дозволяє змушувати ув’язнених платити за тюремне утримання. Таким чином протягом 2017 року владі штату вдалось зібрати 3.7 млн. доларів із 294 в’язнів.

Ростислав Кузик

Facebook Comments

1 коментар до “У США довічно засуджений написав бестселлер

  • 22.02.2018 о 14:16
    Permalink

    А чи планують переклад українською найближчим часом?

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: