Скільки українці витрачають на книги? Стартував перший Національний тиждень читання

13 грудня, в Україні стартував перший Національний тиждень читання, організований Українським інститутом книги та Міністерством культури та інформаційної політики.


Протягом тижня, з 13 до 19 грудня, понад 100 українських видавництв, книгарень та бібліотек під спільною айдентикою акції будуть здійснювати активності різного формату — від інформаційного до комерційного, — аби закликати українців до придбання українських книжок і знайти свою книжку, автора і формат читання, повідомляє Український інстиут книги.

 

За даними Держстату та інших офіційних джерел, українці витратили на книжки сукупно не більше 800 млн грн у 2020 році. А середнє домогосподарство в Україні витрачає витрачає на книжки 55 грн на рік. Це дуже відрізняє українців від мешканців інших країн, на які ми хочемо бути схожими. Низький рівень читання (лише 27% українців є регулярними читачами) і купування книг перетворюється на низький рівень освіти і науки, незначну ефективність нашої економіки”, — прокоментувала причини проведення Національного тижня читання директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

 

Стартував Національний тиждень читання з оголошення результатів дослідження читання в Україні, здійсненого компанією Gradus Research.

Згідно з результатами, лише третина міського населення України активно читають книжки. Проте задля розваги й у вільному режимі до книжок звертаються близько 60% дорослого населення.

Сегментація респондентів показала дві великі групи: читачі (59%) та нечитачі (41%).

До групи читачів входять три підгрупи:

Гедоністи (19%) — ті, хто не уявляє свого життя без літератури,

Фанлавери (25%) — ті, хто за допомогою книг розважається та покращує свій настрій,

Вимушені читачі (15%) — ті, хто через навчання чи роботу мають читати, проте не отримують від цього задоволення.

Група нечитачів теж поділяється на три підгрупи:

Ті, що прагнуть читати (16%) — декларують, що люблять читання, купують чимало паперових книжок, проте не мають часу їх читати.

Байдужі до читання (14%) — ті, що визнають цінність книг, проте не мають ні цікавості до них, ні потреби.

Закриті до читання (11%) — ті, які переконані, що читання — марна витрата часу.

 

Читання є запорукою сталого розвитку держави і суспільства, бо дозволяє розвивати навички рефлексії та мислення. Gradus як лідер інноваційних досліджень в Україні кілька разів на рік власним коштом проводить великі дослідження. Тема читання як стратегічно важливої навички нації не могла пройти повз нашу увагу. Так, дійсно, українців важко віднести до активних читачів. Проте наше дослідження виявило групи сталого читання, що точно можуть бути амбасадорами цієї навички серед решти населення. Видається надваждивим популяризувати читання серед представників молодих вікових груп, адже вони читають найменше, ця звичка в них майже не сформована і сприймається скоріше як обов’язок, аніж задоволення”, — переконана засновниця і директорка компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.

 

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст з кількістю мешканців більше 50 тисяч у віці 18-60 років  за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном.

Період проведення поля: 29-31 жовтня.

Розмір вибірки: 2039 респондентів.

Повні результати дослідження читання від Gradus Research можна переглянути за посиланням.

Умови участі в Національному тижні читання від УІК — тут.

Презентація Українського інституту книги — тут.


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *