Письменник Макс Кідрук вигадав математичну формулу оцінки літературних заходів

Коефіцієнт крутості події. Так називається формула, яку вигадав письменник Макс Кідрук для оцінювання літературних заходів та презентацій книг. Сам автор зараз їздить Україною – його промо тур на підтримку роману “Не озирайся і мовчи” має охопити 100 міст. 

– Майже місяць у дорозі. За спиною більше сорока міст, а кількість виступів упевнено наближається до сотні. Не все виходить, як запланували, проте ми вчимося й набираємося досвіду. Власне, роздуми про те, як зробити наступний тур із романом #ДНБмаксимально ефективним, призвели до усвідомлення необхідності введення єдиного критерію для оцінювання заходів, критерію, звісно, суб’єктивного, але такого, що дозволяв би об’єктивно порівнювати різні локації, і зрештою я придумав ось таку формулу, – написав Кідрук у своїй Facebook-cторінці.

У цій формулі:

ККП – це безрозмірний коефіцієнт крутості події;
Л – кількість людей на презентації;
К – кількість куплених книг;
А – кількість заповнених анкет із номерами телефонів;
С – суб’єктивна оцінка зацікавленості місцевих організаторів за шкалою від 0 до 1, де одиниця означає, що все було ідеально;
n – коефіцієнт: n=3 якщо А=0 (ми не роздавали анкет), в усіх інших випадках n=4.

Презентація роману в Полтаві

Презентація роману в Полтаві

Формула побудована таким чином, щоб коефіцієнт хорошого (в сенсі ефективності) заходу був близьким до одиниці. Тобто бібліотеки, університети чи вечірні презентації з ККП близьким або трохи більшим ніж одиниця, команда Кідрука (суб’єктивно) вважатиме крутими.

Як приклад розрахунку коефіцієнта ККП, автор наводить презентацію в Корсунь-Шевченківському:

ККП(Корсунь) = 1/4×(105/80+37/30+4×85/(3×105)+1,0) = 1,156.

   – 1,156 – це дуже круто. 

Після п’ятдесятого міста я опублікую ТОП-5 бібліотек і ТОП-5 обласних центрів із відповідними коефіцієнтами за підсумками першої половини туру, – пише Кідрук.

«Не озирайся і мовчи» — містичний роман з елементами жахів і техно українського письменника Макса Кідрука. Твір зачіпає проблему спілкування між батьками та дітьми, дитячої жорстокості та підліткового бажання втечі від реальності.

За словами автора, за стилістикою роман є логічним продовженням традиції закладеної в попередніх його творах «Жорстоке небо» та «Зазирни у мої сни».

Події роману розгортаються довкола чотирнадцятирічного юнака на ім’я Марк, який у своїй школі є об’єктом постійних цькувань і знущань. Знайомство хлопчака з дівчиною Сонею приводить його до місця, що зупинилось у часі, де той може сховатись від своїх життєвих негараздів, однак ця місцина є осередком набагато страшніших речей.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *