Миколаївська книжкова толока: чому варто їхати на цей літературний фестиваль

Цьогорічна книжкова толока присвячена 150 річному ювілею заснування “Просвіти” – культурно-історичного товариства, яке з 1868 року відстоювало права українців на власну освіту, розвивало літературу, культуру та історію в Австро-Угорщині, Польщі, Російській імперії.

Тож і “Книжкова толока” стане своєрідним просвітницьким форумом для провінційної молоді, адже до Миколаєва приїдуть письменники з різних куточків України. Впродовж трьох днів відбудеться багато заходів. Зокрема, автори проведуть зустрічі з дітьми у 45 школах району. Про це розповіла організатор заходу Любов Хомчак, пише видання Syla.news.

Такі події важливі в часи, коли в країні йде війна, відбуваються складні реформи й тому культура стає тим, за що власне боряться військові, громадські активісти, митці. Про це важливо говорити, вважає міський голова Миколаєва Андрій Щебель.

Тож чимало заходів буде акцентовано саме для підростаючого покоління. Ці події  відбуватимуться в суботу та неділю у першій половині дня. Програма для підлітків – це  суцільні презентації від київських та львівських видавництв.

Також відбуватимуться майстер-класи, зокрема, буде ворк-шоп з написання статей у Вікіпедію. Своєрідним апофеозом підліткової програми буде вечір Зірки в «Зірці». Поети з усієї країни читатимуть тексти у «Зірці» – нічному клубі Миколаєва.  Письменниця Наталя Матолінець вважає, що таке розширення географії фестивалю свідчить про його прогрес.

«Книжкова толока» — щорічний літературний фестиваль, культурно-мистецький проект, що з 2007 року проводиться в місті Миколаєві Львівської області. Організатор фестивалю — громадський діяч, аніматор літературного процесу і підприємець Люба Хомчак.

ХІ «Книжкова толока», що відбулася 17 — 19 березня 2017, була присвячена 100-річчю Української революції 1917—1921 років.

У 2016 на фестиваль з’їхалися понад сто літераторів і двадцять видавництв із України. Під час трьох днів фестивалю проводилася продажа книжок, конференції, лекції, дискусії, круглі столи, літературні зустрічі, майстер-класи, літературне кафе, книжкова лотерея, конкурси, дитяча та молодіжна програма. Тогорічний фестиваль присвятили 160-річчю від дня народження Івана Франка під девізом «Нам пора для України жить».

У 2015 фестиваль був присвячений 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, у 2014 — вшануванню жертв Майдану та підтримці бійців на сході України.

 

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

More Readings