Меми Віслави Шимборської

Більшість із нас знає Віславу Шимборську  як серйозну і шановану поетку,  лауреатку Нобелівської премії з літератури та співзасновницю Товариства польських письменників. Проте Віслава Шимборська в першу чергу була багатогранною особистістю та щирою людиною.

Людиною із прекрасним почуттям гумору.

Одне із її хобі – колажі, частинки до яких вона вирізала із газет та журналів. Шимборська називала їх «wyklejanki» – символічні, іронічні, моментами навіть гротескні. У її колажах також мали місце слова, що в якійсь мірі робить їх прототипами сучасних мемів. Якби Шимборська дожила до нашого часу, то, можливо, робила би меми у такому вигляді, до якого ми звикли.

Важливим є те, що гумор у колажах Віслави Шимборської не націлений на когось персонально, а зачіпає радше загальні проблеми і зашкарублі кліше.

Перша виставка цих колажів відбулась з нагоди вшанування пам’яті Віслави Шимборської при урочистостях з нагоди першої річниці її смерті – в грудні 2013 року у Кракові. Згодом виставка колажів Шимборської побувала у більшості польських міст, а також у багатьох містах Європи.

Артефакт зробив добірку цікавих та веселих wyklejanek:

 

Секс – справа приватна

 

 

Герой тижня

 

Одразу помітно, що поляк

 

Школа іноземних мов (через мовні особливості при перекладі на українську втрачається гумор, закладений в колаж)

 

Почухай мені спинку

 

 

 

 

На основі матеріалу Culture.pl. Джерела зображень: Fundacja Wisławy Szymborskiej, Weranda.pl

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

More Readings