Львівське видавництво випустить книгу Сенцова, яку він написав у російській тюрмі

“Видавництво Старого Лева” публікує збірку оповідань Олега Сенцова яка називається “Маркетер”. Вона про молодість кінорежисера, його студентське життя,яке минало в лихі дев’яності. Її він написав перебуваючи несправедливо ув’язненим у російській колонії. Олег Сенцов є політичним заручником кремлівського путінського диктаторського режиму. 


«Маркетер» — збірка малої автобіографічної прози Олега. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки: складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів’я — звичні складові життя молоді, яка здобуває знання. Початок дев’яностих. Зміна цінностей. Руйнування стереотипів. Становлення. Загартовування душі й характеру. Любов, дружба, виживання і бізнес… Вдумливий та уважний читач знайде все це у новій книжці Олега Сенцова. Переклад українською мовою, який зробив Олег Осока, поданий поруч із оригіналом. Оформили збірку Оксана Йориш та Назар Гайдучик, повідомляє сайт ВСЛ. 

25 серпня 2015 рокуОлег Сенцов – кінорежисер, сценарист, письменник, громадський активіст  був засуджений російським судом за звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Заарештували і ув’язнили його 2014 року в Криму після анексії півострова Росією. 

Маркетер обкладинка

Попри те, що Олег є політичним в’язнем у РФ і має змогу спілкуватися з рідними та близькими лише листами, які цензурує колонія, він продовжує писати книжки. І зараз виходить його нова збірка автобіографічних оповідань «Маркетер», яку він написав уже в колонії. Книга виходить у «Видавництві Старого Лева» спільними зусиллями з Українським ПЕН та за допомоги Анастасії Чорної, кастинг-директорки фільмів Олега Сенцова.

«Вже 5 років Олег Сенцов перебуває в ув’язненні,  наголошує головна редакторка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка Ми знаємо, яке тривале голодування він витримав і не зламався. І те, що у в’язничних стінах він пише прозу – це свідчення великої мужності, сили духу і постійної роботи над собою. Олег ніби робить ревізію свого життя, згадує свою юність і часи формування характеру, становлення себе як особистості. Ці оповідання дуже біографічні, а поза життям самого героя оповідань постає непривабливо сувора доба на зламі двох суспільних ладів, на зламі цінностей».
«Якщо оповідання, що ввійшли до збірки “Жизня“, були написані Олегом близько 10 років тому, то тексти для «Маркетера» – це проза, яка вже з’явилася під час його ув’язнення, зауважує Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН.  Це друга частина автобіографічної трилогії, в якій Олег повертається у своє студентське минуле, і знову йому вдається написати не лише про себе, а й про всіх нас, хто жив і шукав себе в той час. Неможливо насправді уявити, як можна творити в колонії, але писання для Олега сьогодні є великою підтримкою. Водночас кожна його нова книжка – це можливість нагадати нам і світу не лише про долю Олега, а й про справи всіх українських заручників Кремля. Так література стає сильним інструментом правозахисту».  

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *