Книги про війну. На «Книжковому Арсеналі» вперше з’явиться «Ветеранський намет»

На ІХ Міжнародному фестивалі «Книжковий арсенал», що відбудеться в Києві 22-26 травня, вперше з’явиться унікальний простір «Ветеранський намет», в якому будуть зібрані друковані твори, авторами яких є воїни російсько-української війни.


Як повідомляють організатори форуму, «Ветеранський намет» стане унікальним простором, де будуть представлені книжки десятків ветеранів, дійсних військовослужбовців, які в своїх творах розповідають про Донбас, війну і життя після неї, пише zik.ua. 

Варто зазначити, що «Ветеранський намет» є не умовною назвою. Вперше на фестивалі буде встановлено справжній військовий намет з відповідним військовим устаткуванням. У цьому наметі гості фестивалю зможуть не лише ознайомитись з асортиментом військової літератури, придбати вподобані книжки, а й поспілкуватися із їх авторами.

Презентація «Ветеранського намету» відбудеться в день офіційного відкриття «Книжкового Арсеналу». Також протягом фестивалю відбудеться дискусійна панель, на якій мова піде про значення військової літератури для соціуму та самих ветеранів, як один з аспектів соціалізації та адаптації після повернення з фронту.

Ідея створення такого простору, яку підтримали Міністерство у справах ветеранів та Мистецький Арсенал, пішла від самої ветеранської спільноти.

Взяти участь в «Ветеранському наметі» можуть безкоштовно всі охочі, які підпадають лише під два критерії, які висунули самі ветерани-письменники: взяти участь можуть ті, хто захищав Україну в боях на Донбасі або допомагав воїнам; книга має бути про війну та події з нею пов’язані.

На цей час свої заявки подали більше як півсотні авторів. Міністерство у справах ветеранів вирішило продовжити термін приймання заяв до 17 травня, аби всі хто не встиг, міг долучитись. Зробити це дуже просто, необхідно заповнити гугл-форму.

Нагадаємо, раніше навколо «Книжкового арсеналу», який щорічно проходить у Києві, розгорівся скандал. Видавництву ДІПА, яке друкує книжки учасників АТО, другий рік поспіль відмовили в участі у фестивалі. Ця ситуація викликала обурення в середовищі атовців, а також в інших видавців, книги яких про російсько-українську війну теж не змогли потрапити на захід.

Після того організатори «Книжкового арсеналу» заявили, що планують зробити спеціальний спільний стенд, де будуть представлені ветеранські книги від різних видавництв.

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: