Кафку не вдасться прочитати одразу. Думки з книги Ростислава Семківа “Як читати класиків”

«Як читати класиків» – нова книга Ростислава Семківа , яка охоплює різні жанри і творчість відомих письменників – від Олександра Дюма до Вірджинії Вулф та Джона Толкіна. Допомагає краще зрозуміти, що мали на увазі улюблені автори та навчить отримувати задоволення від літератури, пише The Village Україна .

Головна думка цієї книжки в тому, що Кафку не вдасться прочитати одразу. Напевне, такий досвід уже був: беремо його тексти чи Джойса, чи Пруста, чи Фолкнера, чи Вірджинію Вулф і не розуміємо, чому тут так все заплутано і нечитабельно. Як наслідок, покидаємо – ні, звісно, не тому, що примітивно, – тому що надто складно. Наївні будуть дивуватися, чого ж з ними так всі носяться, чому вважають класиками? Трохи більш апгрейдовані читачі зрозуміють, що просто ще рано. Справді – рано. Кафка та інші модерністи, включно з поетами, як-от Томас Стернз Еліот чи Пауль Целан – це вершини літературної творчості. Розуміти слова ще не значить розуміти сенси. І, ба більше, не кожен, хто вміє читати, здатен отримати задоволення від складного письма. Тому Кафка чи подібні до його прози тексти потребують наявності хоча б 25-30 років досвіду читання. Регулярного і натхненного. Варто пройти багато більш простих текстів, далі – складніших й лише потім взяти до рук «Замок». І це не тому, що в нас слабке мислення – це тому, що у Кафки сильна уява.

Смерть, секс і сміх – три головні засоби розкрутки читацького зацікавлення. Авантюрний роман, де персонажі переходять низку небезпек, успішно перемагаючи недругів, мелодрама із численними любовними пригодами та переживаннями, гумористичні романи, що підкидають нам все нові й нові анекдоти, – легке читання, якого ми часто так потребуємо. Ці базові речі не ігнорують навіть визнані майстри, додаючи їх як гострий чи пікантний інгредієнт до своїх літературних шедеврів.

Довідка

Ростислав Семків (нар. 6 червня 1975, м. Тернопіль) — український літературознавець, літературний критик, перекладач, видавець, доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія».

У 2010—2011 роках мав відеоблог на сайті «Телекритика».

Кредо: Сeci n’est pas une pipe!

Порада студентам для досягнення успіху: Щоб ефективно працювати, треба ефектно відпочивати!

Особистості, які вплинули на формування як людини / науковця / фахівця:

Сократ;
Еразм Роттердамський;
Мігель де Сервантес;
Джером К. Джером;
батьки і п’ятеро наукових керівників.
Книга, яку рекомендує прочитати: П. Слотердайк, «Критика цинічного розуму»

Хобі: література, фотографія, мультиплікація, вікторіанство, інтернет (блоги), черепахи, ваганти, фламандський живопис, готика.

Спорт: вболіває за футбольну команду «Динамо (Київ)».

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: