Маклай, лейбл “Ситуаційний Фронт”, про правих, лівих, музичну естетику та постмодерн. Флешінтерв’ю

Маклай – лідер культурного лейблу “Ситуаційний Фронт”, учасник пост-панк гурту “Циркуляр”, відповідає на питання засновника журналу “Артефакт” Романа Коржика. Ми записали це флешінтерв’ю напередодні фестивалю “Народні гуляння-2”, який відбудеться у Львові 3 лютого 2024 року в “Котельні” та на який приїде польський індастріал-гурт “Martyrmachine”.

 

 

Друже Маклай! Всі ми прекрасно знаємо, й не треба зараз кривити душею, тому будемо говорити правду і нічого крім правди.  Всі ми знаємо, що ситуаційний Фронт – це не права, це не ліва організація тільки тому, що ви в одних контекстах – ліві, в інших – праві.

Давайте чесно – розкажіть свою візію, яка стосується майбутнього України. Якою буде Україна майбутнього?

Враховуючи контекст нинішніх подій, то варто бути реалістом. Я неодноразово казав усіляким правим любителям тоталітарного вождизму, що в цій країні такого точно не буде, враховуючи те, як радянські господарники змогли піднасрати нам у нашу систему політичних цінностей. Для початку нам потрібна нормальна ліберальна демократія, подобається це комусь чи ні.

Ліберальна демократія – не очікувана відповідь, але все ж цілком зрозуміла й логічна, бо нам варто пройти всі історичні етапи розвитку. Тому тепер давай про естетичні виміри. Про що Ситуаційний Фронт з точки зору естетики? Яка Ваша естетика, опиши її коротко, влучно, естетично…

Ситуаційний Фронт – альфа та омега, сойджак і гігачад. Якщо серйозно, то ми є дзеркалом суспільства – ми не приховуємо свої вади і юродствуємо на повну поки інші намагаються сидіти з серйозними снобістськими мордами. Якби Ситуаційний Фронт був політичною партією, то наш лозунг був би “ЖИВІТЬ ПОПРОЩЄ”.

Доволі постмодерна відповідь. Тому запитаю далі таке: як ти гадаєш, Маклай, постмодернізм – це вигадка маркетологів і його не існує? Ми залишаємося в модерні й Україна – авангард модерну? Чи все ж оця вся прутня з метамодернізмом – схожа на правду? Аргументуй…

Постмодерн помер в момент випуску пісні про пса Патрона, на мою думку. А от Україна існує поза рамками усіх вимірів, тому ми не сильно вписуємось у будь-який сучасний контекст – ми його або випереджуємо, або не доростаємо до нього.

Певно, так і в музиці – десь недоростаємо, десь – випереджаємо. Назви 4 закордонних гурти, музичних проєкти, які сформували твої смаки…

Galileo Galilei, Joy Division, Death in June, Ostara.

Що з української музики вплинуло на тебе?

Українська музика не те щоб сильно вплинула, а тільки дала поштовх – у нашому культурному просторі є багато чого, що досі ніхто не випробував, а пробіли треба заповнювати.

Назви шість сучасних українських гуртів, які б ти порадив слухати хорошій людині.

Українська музика не те щоб сильно вплинула, а тільки дала поштовх – у нашому культурному просторі є багато чого, що досі ніхто не випробував, а пробіли треба заповнювати.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *