«Видозмінений вуглець» – все, що вам потрібно знати про нову годноту від Netflix

2 лютого 2018 року Нетфлікс випустив довгоочікуваний новий проект у стилі кіберпанку – «Видозмінений вуглець», на який було витрачено 70 мільйонів доларів, найбільшу суму, яку Netflix витрачав на оригінальний продукт. Що ж, історію я проковтнула за два вечори, у душі виплакала сльози вдячності за хороший контент, і тепер готова ввести вас у світ серіалу.

Ви боїтеся смерті?

Дія «Видозміненого карбону» відбувається у 24 столітті, де її більше не існує. Свідомість і спогади людини у собі вміщає кортикальний стек, чіп, що легко транспортується зі сліва у слів (слівом називають тіло у світі «Видозміненого карбону»). Перемога над смертю і підкорення космосу, що трапились кілька століть тому, цілком видозмінило людське суспільство. Тепер у ньому владарюють Мети, найбагатші представники людської раси, що мають досить коштів, аби жити вічно, по смерті свого сліва переходячи у власний клон.

Саме слово «Мет» походить від Метушалаха – праотця Ноя, що згідно з Біблією прожив 969 років. Мети нечисленні і живуть над хмарами, у той час як більшість населення Землі проживає усе життя, накопичуючи гроші для перенесення свого стеку в новий слів по смерті, однак майже нікому з них не вдається назбирати ще й на клон, тож поняття зовнішності і упізнавання за лицем майже нівелювались, а учорашню бабусю-кульбабку можуть перенести у тіло байкера із тунелями в вухах, пробитим соском і татуйованими щоками, а її діти ніскілечки не заперечуватимуть.

Сліви перебувають у постійному обігу, Протекторат (мегадержава майбутнього) зберігає сліви злочинців і передає їх випадково убитим чи продає Метам. Третю групу суспільства представляють Нео-К – нео-католики, чиїм основним переконанням є віра в єдину смерть і заборону Богом проживати кілька життів. Головного героя на ім’я Такеші Ковач пробуджує у чужому сліві 250 років після його смерті Мет Лоуренс Бенкрофт з єдиною метою – розслідувати власне убивство.

Паралельно із детективною лінією  розслідування Такеші, глядач бачить лінію минулого протагоніста, який виявляється останнім живим Енвоєм (членом групи терористів, що воювала із Метами), дізнаємося про того, кому належало нове тіло Такеші (Елайаса Райкера) та пізнаємо різні грані такого нового світу. У ньому і штучний інтелект, чий пік популярності давно минув і тепер агентам штучного інтелекту відділені менеджерські функції готельної та розважальних складових міст, і VR, що широко використовується поліцейськими для допиту убитих злочинців, і згадки про колонізовані планети і мультикультурне лице світу.

Чи варто дивитись «Altered Carbon»? Однозначно так. Це один із тих серіалів наукової фантастики, де хронометраж і кількість серій у сезоні обумовлені різними гранями світу і розвитком персонажів, хоча історія у десяти серіях розказано повно і якісно. Це розповідь, яка вчасно вплітає різні сюжетні лінії, рухає героїв у протилежні ситуації за 2 хвилини до повного вдоволення глядача і змушує дивитись далі і далі, поки не дійдеш до кінця десятої серії і не видихнеш із тихим: «Чорт…» Сцени боїв поставлені майстерно, а таємниці розкриваються поступово, формуючи бачення світу глядачем.

Окрім цього не можна не згадати якісний графоній (10 із 10, зразу видно, на що пішли 70 мільйонів вічнозелених), прекрасне інтро у стилі «Westworld» (хоча насправду «Видозмінений вуглець» для мене перемагає «Парк Дикого заходу» у битві інтро), і чудову акторську гру. Головну роль виконує Джоел Кіннаман, відомий широкому загалу за роллю Ріка Флега у фільмі «Загін Самогубців» 2016 року, і хоча як колишній військовий серед антигероїв зі звірячою харизмою, Кіннаман мене не вразив, то у «Видозміненому вуглеці» йому чудово вдається зіграти як травмованого подіями 250-річної давнини Такеші Ковача, так і поліцейського Елайаса Райкера, що підозрює кожного зустрічного у змові і має труднощі із контролем гніву. Скажу більше – завдяки цим ролям Кіннаман тепер входить у мій особистий топ акторів і має звання «Містер Плечі-і-похмура-харизма. Не можна не відзначити також гру Марти Хігареди, що виконує роль Крістін Ортеги, поліцейської Бей Сіті, яка уміє не тільки уміло розколювати російських мафіозі, а й лаяти їх іспанською майстерно і харизматично. Окремої поваги заслуговує Кріс Коннер, що зіграв роль По, штучного інтелекту, що керує готелем «Ворон».

Сам серіал – адаптація однойменного роману 2002 року Річарда К. Моргана, а телевізійну версію створила Лета Калогрідіс, яка написала сценарій до «Александра» і спродюсувала «Аватара». Усі вище наведені аргументи та імена можна підсумувати одним-єдиним запитанням читачів:

А ВИ УЖЕ ПОДИВИЛИСЯ «ALTERED CARBON»?

Гарного перегляду, і хай буде з вами Сила.

Дарія Піскозуб

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *