Відомий інтернет-магазин засудили за футболки з портретом диктатора

На платформі відомого інтернет-магазину Amazon продавали футболки, присвячені чилійському диктатору Августо Піночету. Там зобразили портрети Піночета та алюзії на скидання людей з гелікоптера. Такий спосіб страти використовували проти ворогів диктатора. 


Такі футболки стали популярні серед людей, які дотримуються крайніх правих політичних поглядів. Люди, які пережили диктатуру, обурились зображеннями, повідомляє The Бабель із посиланням на The Guardian.

Як пише видання, понад 3 тисячі людей були вбиті або зникли безвісти під час диктатури Августо Піночета 1973—1990 років, а у 2001 році тодішній президент Рікардо Лагос повідомив, що щонайменше 120 з них були скинуті з вертольотів у водойми країни.

 

 

Футболки, які висвітлюють такі злодіяння, стали популярними серед крайніх правих і відкрито продавалися на Amazon. Там покупці могли вибрати одяг, прикрашений обличчям Піночета, поряд з зображеннями вертольотів і написом “Безкоштовні польоти на вертольотах”.

Люди, які пережили диктатуру, висловили обурення тим, що компанія продає такі футболки, насміхаючись над насильницькими вбивствами.

На інших футболках, доступних на Amazon, зображено людину у вільному падінні з вертольота і напис “Хочете покататися?” і вертоліт з написом “Піночет — мій другий пілот”.

 

 

Amazon поки ситуацію не коментує. Велика частина одягу зникла з сайту незабаром після скандалу, але деякі товари досі доступні.

Августо Піночет – чилійський диктатор, був при владі з 1974 по 1990 рік. За його правління у Чилі розпочались масові репресії. За роки диктатури в Чилі було вбито 3065 людей, або ж вони “зникли безвісти”; 40 тисяч було заарештовано, затримано без рішення суду. Ще 500 тисяч людей емігрували.

Журнал “Артефакт” солідарний з людьми, які пережили диктатуру Піночета й не поділяє захоплення будь-якими політичними діячами, котрі будучи при владі, катували та вбивали своїх громадян. Це стосується таких персонажів, як Сталін, Гітлер, Мао, Пол Пот, диктатори Північної Кореї,  Піночет та всі інші диктатори на руках яких кров мільйонів. Замість футболок з диктаторами та терористами, ми пропонуємо змістовний інтелектуальний одяг, який відкриває ключові події історії України, вчить критично мислити та ставитися з гумором до відомих історичних подій, персонажів та організацій.

Перша футболка про Тараса Шевченка та його хуліганів. 

Є така краса і на білій футболці:

А ще ми намалювали найкрутіших українських гетьманів. Ми хочемо, щоби вони були популярнішими за культову британську рок-групу:

Ну й біла звісно:

Ми дуже шануємо австрійську династію габсбургів й тому зобразили їх на одній з футболок. І що би ви знали, Вільгельм Габсбург вважав себе українцем. Отакі от пироги.

Без білої футболочки тут теж ніяк.

Дехто у Київській Русі вже користувався військово-повітряними силами.

 

Не могли ми оминути без уваги і великого та смачненького завойовника.

Наступна футболка про одного українського гетьмана. Ну дуже вже він був необачним.

Якщо ви раптом зібралися у Хрестовий похід, то така футболка точно не буде зайвою.

Ну й звісно: коли взимку йтимете кататися на ковзанах, не забудьте про безпеку. А то одні лицарі забули колись.

 

 

Тож, друзі, обирайте. З 4 жовтня футболки коштуватимуть 500 гривень. Тож зараз у Вас є нагода отримати їх за подарунковою ціною – благодійний внесок від 400 гривень. Можете пожертувати й більше – 500, 1000, 2000. Всі виручені кошти підуть на розвиток журналу “Артефакт”.

Щоби замовити футболку, зв’яжіться з нами:

  1. Через Facebook;
  2. Напишіть у Instagram;
  3. Напишіть на пошту – artefact.org.ua@gmail.com
  4. Зателефонуйте – 0 99 76 46 506

У повідомленні вкажіть футболку, яку хочете отримати, розмір, колір та адресу “Нової Пошти”, куди доставити її. Ми Вам подаруємо футболку, оформимо клубну карту, за якою ви ходитимете на всі заходи журналу Артефакт безкоштовно і отримуватимете на пошту свіжі матеріали, аби нічого не пропустити. Клубна карта даватиме можливість купувати нові товари у нашому інтелектуальному магазині зі знижкою 10 %.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *