Вандалізм крізь символізм. На пам’ятнику УПА в Харкові намалювали польський прапор

31 липня, в Харкові осквернили пам’ятник воїнам УПА в Молодіжному парку.


Як повідомили в поліції, невідомі розмалювали пам’ятник в кольори польського прапора і написали на ньому лайливе слово польською мовою.

За даними організації Сокіл, це другий акт вандалізму за тиждень. 28 липня пам’ятник також залили фарбою і написали лайливе слово польською мовою.

Пам’ятний знак УПА в Харкові — пам’ятний знак-камінь на честь вояків Української повстанської армії, встановлений Харківською обласною (крайовою) організацією Народного руху України (тоді ще Харківська крайова організація Народного руху України) 14 жовтня 1992 року в Харкові з дозволу Харківської міської ради.

З 2006 року був об’єктом низки вандальних актів.

За всю історію свого існування пам’ятник зазнавав 14 актів вандалізму.

Розташований у Молодіжному парку міста (колишній міський цвинтар).

Пам’ятний знак встановлений 1992 року; він був першим подібним пам’ятником на Лівобережній Україні.

Починаючи з 2006 року з пам’ятником пов’язані деякі вандальні історії. 20 грудня 2006 року пам’ятний знак знесли члени Євразійської спілки молоді. Екскаватором було викопано яму біля пам’ятника і збито туди камінь. Майже одразу пам’ятник відновили.

2008 року міський голова Харкова Михайло Добкін намагався «обміняти» харківський камінь на честь воїнів УПА на постамент пам’ятника Леніну в Івано-Франківську. Наприкінці 2009 року міський голова вирішив залишити пам’ятник на первинному місці заради збереження політичного спокою в регіоні.

У ніч з 25 на 26 квітня 2013 року пам’ятний знак за допомогою важкої техніки було знесено невідомими особами.

На місці вкраденого пам’ятного знаку УПА було встановлено металевий хрест, фарбований під березу, у свою чергу знищений невідомими в ніч на 6 лютого 2014 року. Новий тимчасовий пам’ятний знак у вигляді таблиці на фундаменті було встановлено весною 2014 року, після перемоги Революції гідності. У ніч на 9 грудня 2014 року його було пошкоджено вибухом, учиненим невідомими, відновлено 14 грудня. Наступні акти вандалізму відбулися в ніч на 14 жовтня 2017 року та 14 березня 2018-го, коли пам’ятний знак невідомі обливали червоною фарбою, в ніч на 13 лютого 2018 року, коли його пофарбували в кольори польського прапора, в ніч на 8 квітня 2019 року, коли його засипали будівельним та іншим сміттям.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *