У Греції розкопали місто, яке історики вважали міфічним

Розкопали предмети домашнього вжитку, гральні кості і 200 монет, що датуються від IV століття до Різдва Христового. 


Грецькі археологи виявили стародавнє місто Тенея, яке вважалося міфічним, передає Історична правда. 

Згідно з легендою, це місто заселили троянські військовополонені після захоплення і розграбування Трої греками в XII або XIII столітті до Р.Х.

Фото: Greek Culture Ministry

Раніше про місто Тенея було відомо тільки з давньогрецьких текстів.

Археологи знайшли стіни і підлогу з глини, мармуру та каменю. Розкопали предмети домашнього вжитку, гральні кості і 200 монет, що датуються від IV століття до Р.Х. до більш пізніх часів Римської імперії.

Знайшли монету, яку використовували для оплати міфічному Харону, перевізнику в загробне життя, і яку за традицією клали до могили.

Фото: CreditTenea Project

У фундамент одного з будинків замурували глиняний глечик з кістками двох людських зародків.

Вчені припускають, що остаточно Тенея було покинуте в VI столітті Р.Х., під час аварських і слов’янських набігів.

Тенея — давньогрецьке місто-держава на північному сході Пелопоннесу, за 20 км на північ від Мікен, а також однойменний муніципалітет у сучасній Греції, що у 1990-х роках прийняв давню назву Тенеї. Центр муніципалітету — місто Хіліомоді.

За переказами поселення заснував мікенський цар Агамемнон, розселивши в ньому полонених троянців, які збудували в місті храм Аполлона Тенейського. У VIII ст. до н. е. Тенея увійшла до складу коринфської держави. За деякими даними саме тенейці становили більшість переселенців, що у 733 р. до н. е. заснували колонію Сіракузи у Сицилії.

На початку VII ст. до н. е. місто приєнав до своїх володінь аргоський цар Фідон. За його нащадків Тенея здобула незалежність.

Тенейський курос, раніше Аполлон Тенейський, Мюнхенська Гліптотека

Наприкінці VI ст. до н. е. увійшла до складу Пелопоннеського союзу. В середині V ст. до н. е. — була союзником Аргоса, взявши участь в розділі «мікенської спадщини» — приєднавши до себе частину сільської округи зруйнованих аргівянами Мікен.

Під час Ахейської війни (146 р. до н. е.) тенейці повстали, вийшли з Ахейського союзу і перейшли на бік римлян. Цей крок убезпечив місто від пограбування і за римського правління Тенея процвітала.
Одна з версій говорить, що особливу прихильність римлян місто мало завдяки легендам про заснування троянцями, адже сам Рим теж має міфологію про заснування колишніми мешканцями Трої, що змогли врятуватися втечею під час Троянської війни.

Вважається, що місто занепало у VI ст. н.е. внаслідок навали аварів і слов’ян на Візантійську імперію.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *