Музей Кричевського експонує єдиний в Україні повний комплект самурайських обладунків (відео)

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського експонує зброю та обладунки японських воїнів 17-18 століття. Вони – єдині в Україні, що збереглися у повній комплектації. Їх подарував музею колекціонер Павло Бобровський у 1909 році.


У Полтавському краєзнавчому музеї зберігаються єдині на всю Україну ось такі цілісні комплекти самурайських обладунків. Їх носили японські воїни у 17-18 столітті. У музеях Львова та Одеси є лиш окремі фрагменти таких обладунків, розповів директор музею Олександр Супруненко.

“Наш вважається одним з кращих в Україні й ніколи не мандрує по виставках. Реставратори рекомендували зберігати його у такому стані – на місці, у вітрині”, – розповів директор.

Цей обладунок називається гусоку. Він складається з кіраси, зробленої з металевих пластин, які скріплені шовковими шнурами. У комплекті – шолом, наплічники, нарукавники з кольчуги, а також – напіврукавиці. Не вистачає тут взуття, але самураї підбирали його окремо, пояснив історик Роман Прохватіло.

“Це могли бути також захищені кольчугою легкі сандалі або навіть у більш високих верств суспільства – чоботи”, – зазначив пан Роман.

А це – зброя, якою користувалися самураї.

undefined

Така алебарда нагіната має клинок з довгим руків’ям, аби тримати противника на відстані.

Таким мечем танто японці билися у ближньому герці або у закритих приміщеннях, а цим ножем айкуті добивали вже переможеного противника. А це – меч таті.

“Фактично, його називають, польовий меч. Ним могли діяти, коли був широкий простір і можна було виконувати широкі замахи, прийоми різні”, – сказав Роман Прохватіло.

Ось ці шаблі вакідзаші мали більший вигин клинка, тому ними легше було рубати ворога.

А ці документи знайшли між пластинами обладунку під час реставрації та виставили до експозиції тільки торік. У них – інформація про майстра, який виготовив захисне спорядження.

Усі ці артефакти у 1909 році музею подарував колекціонер Павло Бобровський, зображений на фото.

Джерело: Poltavske.TV

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *