Історія адмінресурсу. Як Азаров голоси “пєчєньками” купував
“Покращення життя вже сьогодні” – говорили діячі “Партії Регіонів”, коли були при владі. Говорили й роздавали людям печиво, олію та цукерки. Саме у такий спосіб син прем’єр-міністра Миколи Азарова Олексій намагався здобути прихильність виборців, пишучи історію адмінресурсу в Україні.
Слов’янська правда
Жовто-сині пакети з ім’ям Олексія Азарова роздавалися у місті Слов’янськ Донецької області восени 2012 року. У пакетах — цукерки, печиво, олія, агітаційна листівка “Партії Регіонів” та газета “Слов’янська правда”. Це видання писало про заходи кандидата у депутати Олексія Азарова, в яких він брав участь на Донбасі, пишуть журналісти Democracy.watch.
Зокрема, газета повідомила, що 15 жовтня Азаров супроводжував Міністра освіти та науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника під час його візиту в Слов’янську, де чиновник зустрівся з викладачами та студентами місцевих навчальних закладів.
Пошуки інформації про газету “Слов’янська правда” вивели нас на інформацію, що “Азаров використовує підопічних для агітації за свого сина?”. Під таким заголовком вийшов матеріал видання “Новини Донбасу” за 22 жовтня 2012 року.
Тоді на виборчий округ №47 з держбюджету дали понад 100 мільйонів гривень. Саме по цьому округу балотувався Олексій Азаров.
26 мільйонів гривень дали на ремонт лікарень, придбання медичного обладнання та машин «швидкої допомоги». Крім того, 22 мільйони заклали на ремонт шкіл і реконструкцію Привокзальної площі, 21 млн грн — на проведення водопостачання.
Ще 16 млн грн витратили на доведення до ладу дошкільних та шкільні заклади.
Є така штука, як бюджетний адмінресурс. Це використання бюджетних коштів та засобів на користь окремих партій чи політиків.
Спонтанні бюджетні виплати у ході або незадовго до виборчої кампанії, без обґрунтування запланованого і невідкладного характеру таких виплат належать сюди.
Крім того, початок реалізації соціально значущих проєктів у ході або незадовго до виборчої кампанії, без обґрунтування строків реалізації цих проектів і їх невідкладного характеру — це теж підвид бюджетного адмінресурсу.
Тоді Олексій Азаров переміг на виборах та потрапив до Парламенту.
Сюжет 5 каналу
Чим – на думку Олексія Азарова – можна прихилити виборця? Олія, дві пачки дешевого печива та упаковка карамельок. Саме так подавали сюжет журналісти “5 каналу” про те, як Олексій Азаров купує голоси виборців на Донбасі.
У тому сюжеті — прямі докази підкупу виборців та зловживання адміністративним ресурсом.
Це було у вересні, буквально за місяць до виборів. А у серпні син Миколи Азарова активно використовував інституційний адмінресурс. Що це таке?
Іншими словами владний адмінресурс – це використання кадрових ресурсів та матеріально-технічних засобів в інтересах окремих політиків чи політичних сил, за відсутності рівного доступу до них усіх інших політичних акторів.
Ще більше адмінресурсу
15 серпня голова Донецької ОДА Андрій Шишацький та Олексій Азаров поїхали до міста Миколаївка. Звичайний робочий візит. Звичайна зустріч у будинку культур з декількома сотнями працівників підприємства “Сервіскомуненерго“, яким кілька місяців не виплачували зарплату. Губернатор пообіцяв виплатити борги, а кандидат у депутати Азаров його підтримав.
Після того вони поїхали у село Андріївка, де відкрили газопровід, будівництва якого, як говориться в сюжеті, місцеві жителі чекали 30 років.
“Це дозволить жителям значно поліпшити свої побутові умови. Це дасть імпульс молоді залишатися тут”, – заявив Азаров.
Тоді на проект газифікації села витратили 19 мільйонів гривень. Це — наші гроші, які ми заробляємо та платимо з них податки. А кандидат в депутати просто взяв і пропіарився на цих грошах, відкривавши газопровід.
Використання офіційних заходів, які проводяться в межах державного чи муніципального фінансування, у передвиборчих цілях — це пряме зловживання адмінресурсом.
“Партія Регіонів” не цуралася зловживати адмінресурсом, як і сьогодні її нащадки, екс-регіонали – “Опозиційний Блок”, “Опозиційна платформа — за життя”, партія “Наші” Євгена Мураєва.
Якщо ти знаєш про адмінресурс, факти, коли політики, чиновники, чи депутат зустрічаються з медиками у лікарні чи поліклініці, вчителями та іншими працівниками бюджетних установ — повідомляй нам про це. Бо такі дії політиків обмежують права лікарів та вчителів на вільний демократичний вибір, а також їх право розпоряджатися робочим або вільним часом.
Тому пиши нам, ми складаємо карту таких порушень. Чим більше повідомлень — тим у майбутньому буде менше випадків, коли політики зганятимуть бюджетників на агітаційні заходи.
Пиши у facebook та Instagram. Телефонуй за номером 0955566778.
Post a comment