Дивіться щоденник Леонардо да Вінчі, який виклали у вільний доступ фахівці Музею Альберта і Вікторії

Музей Альберта і Вікторії зробив неймовірний подарунок всім любителям історії, живопису та культури. Його працівники зацифрували та виклали в інтернет знамениті записники Леонардо да Вінчі.


Італійський художник, учений і винахідник все життя вів щоденники. У них він описував усе, його цікавило. Тобто попросту все, адже складно було знайти предмет, нездатний викликати цікавість Леонардо, що є яскравим прикладом «універсальної людини» епохи Відродження. Живопис, анатомія, ботаніка, фізіологія, інженерія, геологія, метеорологія … Свої щоденники да Вінчі використовував, щоб задавати собі та людству каверзні питання і шукати на них відповіді.

П’ять з цих зошитів, написаних з +1487 по 1505 рік, об’єднані в три томи та названі Кодексом Форстера. Ім’я цієї спадщини підібрано на честь Джона Форстера — людини, що передав щоденники в музей.


У щоденниках да Вінчі замальовував ескізи своїх зухвалих винаходів (скажімо, за три століття до початку ери повітроплавання він придумав прототип вертольота), досліджував властивості матеріалів, вивчав пропорції людського тіла, розглядав питання гідродинаміки та гідротехніки.

Тільки уявіть, як цікаво стежити за його науковою думкою з XXI століття!

Щоб спробувати це зробити, досить зайти на сайт Музею Альберта і Вікторії, де деякі з записників тепер доступні для читання. Однак зрозуміти, що написав автор «Мони Лізи», не завжди легко. Багато записів зроблені знаменитим «дзеркальним почерком Леонардо» – тобто від правого листа в ліву сторону. Але навіть порожнє роздивляння легендарних записів — заняття, здатне викликати ейфорію.

До речі, деякі судження і трактати Леонардо перекладені, адаптовані та зібрані в окремі збірники.

Записи можна подивитися тут. 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *