Венецію передали Італії. Австрія заплатить мільйонний штраф

Австрія зазнала фіаско. 20 мільйонів контрибуції заплатить офіційний Відень офіційному Берліну. Тепер Франц Йосип їстиме менше круасанів та питиме куди менше львівського пива та кави, бо бюджет австрійської казни схудне, так, що штани бюрократії східного рейху треба буде затягти на міцний пасок. Та головна втрата Габсбургів — це прекрасна Венеція, з каналами де плаває багато риби, а п’яні гондольєри не встигають ловити її своїми драними сітями.


Тож тепер Венеція офіційно стала частиною Італії.

Про це передає The Daily History з посиланням на Алана Джона Персіваля Тейлора, британського історика, автора книги “Габсбурзька монархія. 1809–1918”.

Результат пошуку зображень за запитом "Тейлор А. Дж. П"

Цей мирний договір охрестили справжнім дипломатичним шедевром залізного канцлера Отто фон Бісмарка. Він вже п’є вино у себе в Берліні, заїдаючи його сиром чедер та виноградом без кісточок. У чому геніальність Бісмарка? Саме йому вдалося переконати кайзера Вільгельма повністю розгромити Австрію. Бо Франція могла напасти, Франція точно б напала. Ідеї реваншу живуть в емоційних паризьких серцях. Вони хочуть повернути свою землю, вони хочуть щоби об’єднаної Німеччини знову не існувало.

А це Отто фон Бісмарк – герой цієї новини

Таким чином Отто фон Бісмарк, боячись вступу у війну Франції й розглядаючи Австрію як можливого майбутнього союзника, переконав короля Вільгельма та військову верхівку відмовитися від ідеї повного розгрому супротивника. Таким чином територіальна цілісність переможеної держави була збережена.

А тепер по порядку. Що втратила Австрія: 

– 20 мільйонів талерів;

– Венецію, яку передали Італії;

– Шлезвіг — територію між Данією та Німеччиною, біля Ютландії. Тепер це Герцогство входитиме до складу Прусії, тобто — Німеччини.

– Гольштейн — терен між річками Ельба і Айдер, є частиною землі Шлезвіг-Гольштейн, тепер найпівнічніша земля Німеччини.

– Німецький союз, який був міждержавним об’єднання всіх німецьких території, князівств, імперій — розвалився. До нього входили: одна імперія (Австрійська), п’ять королівств (Пруссія, Саксонія, Баварія, Ганновер, Вюртемберг), герцогства і князівства, а також чотири міста-республіки (Франкфурт, Гамбург, Бремен і Любек). Тепер на місці розваленого союзу буде нова міждержавна організація, яку очолюватиме не Австрія, а Прусія.

Ось такі умови Празького мирного договору, який Австрія та Прусія підписали 23 серпня 1866 року в прекрасному чеському місті. Кажуть, що опісля підписання дипломатичні делегації бахнули по 0,5 чеського пива та закусили чипсами з м’яса жатецького гусака. Але ми про то не знаємо, ми того не бачили, тому підтвердити даний факт не можемо, проте не виключаємо його ймовірність.

The Daily History, 23 серпня 1866 року, Прага

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *