Сурков сказав, що Москва не збиралася виконувати мінські угоди. Як і Березневі статті 1654 року

Сурков сказав, що Москва не збиралася виконувати мінські угоди. Як і Березневі статті 1654 року

Колишній кремлівський куратор ДНР та ЛНР В’ячеслав Сурков сказав: коли Москва готувала текст мінських угод, то російська влада спеціально робила ці договори такими, щоби їх не можна було виконати.

 

 

Так само Москва не збиралася виконувати умови Переяславської ради та Березневих статей 1654 року. Тоді новостворена козацька держава Військо Запорозьке підписала договір з Московським царством.

 

Умови угоди були такі:

 

Козацька армія дорівнює 60 тисяч.

 

У Києві – розміщується московський воєвода з армією розміром три тисячі вояків, яка має захищати Військо Запорозьке від ворогів, зокрема – від Речі Посполитої.

 

Всі права козаків, шляхти, священиків на території Війська Запорозького – зберігаються.

 

Козаки самі обирають Гетьмана та старшину, Москва не лізе в ці справи.

 

Військо Запорозьке не має права на дипломатичні переговори з Річчю Посполитою та Османською імперією, але має право на відносини з іншими державами, проте має повідомляти Москву про ці відносини й переговори.

 

Козаки щороку платять Москві податок.

 

Москва мала вступити у війну проти Польщі, щоби відстояти окремішність Війська Запорозького та його право на державність.

 

Але Московське царство не виконало цих умов Березневих статей.

 

Так само як Петро I не виконав перед Мазепою обов’язку захищати Гетьманщину від зовнішніх ворогів та наказав палити українські міста й села, коли було зрозуміло, що шведи нападають.

 

Москва ніколи не виконує умов договорів. Тому всі ці угоди – туалетний папір.

 

То що тоді робити? Як змусити Москву виконувати хоч якісь угоди? Коли спільні українські, європейські, американські та, можливо, китайські війська проведуть миротворчу місію на території російської федерації, тоді, можливо, вперше в історії Москва виконає хоча б якусь угоду…

 


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, історію, суспільство. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

5168745611633030

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *