Путін запроваджує в російській армії старі практики в стилі НКВД, стріляючи в спину солдатам, які не хочуть воювати проти України або тікають з поля бою.

Сталін — чорт. У Тернополі буде форум “Совєтська окупація Західної України 1939 р: погляд через 80 років”

17 вересня у місті Тернопіль відбудеться масштабний форум “Совєтська окупація Західної України 1939 р: погляд через 80 років”, в якому візьмуть участь українські та іноземні експерти. Серед головних тем буде історичний аналіз механізмів російської агресії у сталінській та путінській версії.


Міський голова Тернополя Сергій Надал зазначив, що подібна дискусія вкрай необхідна сьогодні для самоусвідомлення українцями своєї історії.

– Перший аспект – це наше самоусвідомлення, як нації у розумінні історичних подій. У сучасному світі пост-правди та гібридної війни необхідно чітко розуміти свою історію. Чітко виставляти оцінки.

Бо сьогодні викривлена інформація та маніпуляція історією служать інструментами війни. Тиждень тому під час заходів приурочених початку Другої світової війни президент Польщі Анджей Дуда у своєму виступі сказав, що для Польщі ця війна закінчилася у 1989 році. Тоді його країна справді позбавилася радянської окупації, котра прийшла на зміну нацистській. В Україні досі свідомо нав’язують хибну думку про “визволення” у 1939 році. Для України загалом це було продовженням найкривавішої радянської окупації, а для Західної України її початок. Так зване “визволення” коштувало лише Західній Україні більше 500 тис репресованих. Ті, хто подають події вересня 1939, як визволення, свідомо чи несвідомо зберігають Україну під впливом інформаційної окупації. Недарма саме аргумент “визволення” є одним з головних в лексиконі московських пропагандистів у сучасній війні проти України, – зазначив Сергій Надал у своєму коментарі.

Другий аспект — це розуміння на основі аналізу історичних паралелей теперішніх викликів. 80-ть років тому війна починалася з активної інформаційної підготовки. За радянські гроші і за допомогою агентури всіляко підривалася довіра до тодішніх українських національно-демократичних партій та лідерів. Радянські агенти займалися підкупом української інтелігенції. На міжнародній арені формувався непривабливий образ українця. В ті часи тоді також були сильні “промосковські рухи”, бо їх спеціально підживлювали. Більшість прихильників “великої радянської України” зрозуміли обман лише тоді, коли опинилися у концтаборах, коли побачили справжнє “обличчя” визволителів.

Організаторами заходу є Тернопільська міська рада, Український інститут національної пам’яті, НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”, Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, Інститут українознавства імені Крип’якевича НАН України. Захід приурочений 80-й річниці окупації західноукраїнських земель радянськими військами, що розпочалася 17 вересня 1939 року.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *