Виклик свідомості відвідувачів. У Варшаві на місці легендарної в’язниці створять музей антифашизму

Польські архітектори показали ескізи перетворення місця, де раніше у Варшаві розташовувалася легендарна в’язниця Павяк для політичних злочинців, на музей антифашизму.


Нова будівля буде розташовуватися в самому центрі столиці, недалеко від колишніх кордонів Варшавського гетто. Саме тут в 1825-1835 роках була побудована в’язниця Павяк: вона спочатку служила як звичайна кримінальна в’язниця, а під час російських революцій 1905-1907 рр. була перепрофільована на політичну, пише Новое Время з посиланням на Calvert Journal.

За часів окупації Польщі німецькими військами в 1939-1944 рр. Павяк став головним тюремним центром країни. Через цю в’язницю за цей час пройшло більше 100 тисяч в’язнів, 37 тисяч були вбиті та понад 60 тисяч звідси були переміщені в концентраційні табори.

Тюрма Павяк

Тюрма Павяк / Фото: History of Pawiak Prison

Архітектори з польського бюро FAAB Architektura пообіцяли створити місце, яке «кине виклик свідомості відвідувачів, в той час як вони зіткнуться віч-на-віч з самою історією».

Фасад будівлі створить довгі темні тіні, розміри яких будуть відображати розміри оригінальної тюремної будівлі, яку було зруйновано в останні роки Другої світової війни.

проект музею

проект музею / Фото: FAAB Architektura

Нижня половина будівлі буде багатогранною і викривленою, щоб представляти історію гноблення та насильства, які беруть свій початок з самого заснування цього місця. До верху будівлі її форма поступово буде змінюватися: вона буде демонструвати силу і стійкість людини.

Проект передбачає збереження нечисленних уцілілих фрагментів в’язниці – частини воріт, а також в’яза, що знаходився всередині в’язниці, на якому родичі загиблих в Павяку розвісили таблички з їхніми іменами.

проект музею

проект музею / Фото: FAAB Architektura

проект музею

проект музею / Фото: FAAB Architektura

Читайте також: McJesus. Скульптура розіп’ятого Рональда Макдональда викликала протести в Ізраїлі

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *