Унікальне повернення. Викрадене під час Другої світової фото Тараса Шевченка показали вперше

23 травня 2019 року відбувся дебютний показ поверненої фотографії Тараса Шевченка, втраченої під час Другої світової війни. За часів Незалежності світлину показують вперше. 


Світлина виконана в ательє Олександра Шпаковського у Санкт-Петербурзі. Дослідники по-різному датують появу фото – 1858-59 роками або ж 1860-61, повідомляють у Національному музеї Тараса Шевченка.

На звороті світлини є довоєнний штамп Будинку-музею Тараса Шевченка, номер та розмір, а в правому нижньому куті підпис «Т.Ш-ко».

На данном изображении может находиться: 1 человек, в помещении

Історія повернення унікальної фотографії до музейної колекції сповнена трагічних пригод та щасливих співпадінь.

Світлина потрапила до скрині, яку 1943 року вивіз із Будинку-музею Шевченка німецький професор Мансфельд. Ці вивезені експонати зберігались у Познанському університеті і, за спогадами очевидців, були знищені під час бомбардування.

1988 року до Будинку-музею було передано експонати, які дивом збереглись в буремні часи Другої світової. Вони були знайдені солдатом Радянської армії восени 1945 року на руїнах Кенігсберга. Експонати містять такі ж самі довоєнні штампи, як і передана музею фотографія, яка вперше буде показана публіці 23 травня.

Передача унікального фото в колекцію музею відбудеться 23 травня – у дні перепоховання Тараса Шевченка у Каневі, у залі, присвяченій цій події на виставці Перепоховання = перетворення.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *