Стилет і стилос: українська мілітарна поезія
Серед авторів, які увійшли до збірки Стилет і стилос, є як безпосередні учасники визвольних змагань, так і відомі класики, про чий військовий та революційний бекграунд зазвичай не говорять. Представлені вірші дають змогу по-новому побачити таких авторів, як Антонич, Теліга, Багряний, Маланюк та багато інших. Від поем про середньовічну Русь та козацтво й до балад про ОУН та гімну повстання в ГУЛАГу – ці вірші відкривають незвичний бік української літератури: войовничої та такої, що замість страждань надихає на боротьбу. Збірка оформлена ветераном російсько-української війни Русланом Лубинським.
Друзі! Прийшов час ламати стереотипи! Всі ті стереотипи, що заважали нам розвиватися як повноцінна нація.
Чимало таких стереотипів зумисно нав’язувалися нам російськими імперіалістами, аби створити відчуття меншовартості українців та закріпити в наших головах ідею, що Україна не може існувати без росії.
Один з таких стереотипів – про українську літературну класику, яка буцімто завжди тільки про страждання, плач, тугу й журбу.
Однак, молоді українські історики, видавці й поети цей міф розвінчують. На передовій цього розвінчування – видавництво Стилет і стилос, котре опублікувало антології української мілітарної поезії. Вона не про тугу й плач, вона про звитягу та героїзм. Її автори – класики української літератури.
Повний список авторів, які увійгли до антології Стилет і стилос: Олег Ольжич, Марта Гай, Павло Филипович, Євген Маланюк, Микола Чирський, Марко Боєслав, Богдан Ігор Антонич, Юрій Дараган, Ярослав Курдидик, Олена Теліга, Богдан Кравців, Богдан Бора, Леонід Мосендз, Юрій Клен, Юрій Горліс-Горський, Іван Багряний, Михайло Сорока.
Ми хочемо поєднати непоєднуване: класику та контркультуру, українських модерністів та західних “проклятих поетів”, мілітарну мемуаристику та чуттєву поезію, – говорять у видавництві.
«Стилет і стилос» – це видавництво літератури, без якої неможливо уявити інтелектуальні закоханості та диспути, полиці затишних книгарень і домашніх бібліотек. Також нам важливо обирати досконалу візуальну форму для наших книг, щоби кожна з них могла стати чудовим подарунком.
Засновником видавництва є Олександр Андрієвський – ветеран російсько-української війни, журналіст, перекладач та історик.
Починаючи з 24 лютого російські агресори регулярно обстрілюють українські міста ракетами. Однак, Москва заперечує це та говорить, що бомбрадує тільки об’єкти військової інфраструктури України. В обстрілах житлових кварталів та мирного населення російська пропаганда звинувачує Збройні сили України та націоналістів.
Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!
Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.
Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!
Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506
Post a comment