Анні Попович було 22 роки, коли комуністи закатували її маму. Молода дівчина вступила в ряди УПА. Там, у курені Довбуша вона була і секретарем, і друкаркою, і керівницею криївки.

Євгенія Сенік поспілкувалася з партизанкою УПА та написала про це документальний роман. Приходьте на його презентацію

Анні Попович було 22 роки, коли комуністи закатували її маму. Молода дівчина вступила в ряди УПА. Там, у курені Довбуша вона була і секретарем, і друкаркою, і керівницею криївки.

 

Письменниця Євгенія Сенік мала нагоду поспілкуватися Анною Попович, записала її спогади та на їх основі створила документальний роман “Бо болить”.

10 березня о 18:00 Перша Львівська Медіатека прийматиме презентацію цієї книги на вулиці Мулярська, 2а.

Роман «Бо болить» – це розмови з нотатника, сукупність історій та рефлексій двох жінок, діалог між минулим та теперішнім.

Він поєднує численні зустрічі та розмови з партизанкою УПА Анною Попович та особисті переживання авторки щодо подій в Україні й власному житті останніх десяти років.

Ось як львівський музей “Територія Терору” описує початки повстанського шляху Анни Попович:

А все для Анни Попович почалося під час війни, коли вона разом з подругами почала збирати продукти та одяг для сотень УПА у рідному селі Зелена на Івано-Франківщині. Тоді на постій сюди заходили різні повстанські відділи, яких місцеве населення забезпечувало всім необхідним. Повстанці рятували селян від німецьких реквізицій та каральних операцій, а ті на заміну всіляко підтримували повстанський рух. У роки війни село Зелена перетворилося на одну з повстанських баз у Карпатах. Зокрема тут формувалася сотня (згодом курінь) «Бескид» під командуванням Луки Гринішака («Довбуша»), що воювала проти німців, а потім проти радянських каральних військ. Анна у той час не була знайома з «Довбушем», але наступні події пов’язали їхні долі разом. За особливу активність вона ще тоді була призначена станичною жіночої мережі у сусідньому селі Черник, водночас виконуючи функцію зв’язкової УПА.

А режисер Тарас Химич зняв фільм “Жива” за мотивами життя та пригоди Анни Попович.

 

Євгенія Сенік – письменниця, авторка книг «Przepraszam: навчи мене мовчати», «Письмовий стіл», «Країна У, або Казки чужим дітям», «Будинок із сірників», документального роману «Бо болить». Проживає у Швейцарії, де у місцевому онлайн-виданні міста Базеля Bajour пише колонки про Україну та війну.

 

Приходьте на презентацію книжки “Бо болить”. Буде цікаво, пізнавально та про нашу з Вами історію України.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *