Труханов – за Катерину: ще раз, чому її не має бути в Одесі

Друзі, привіт! Днями мер Одеси Геннадій Труханов дав інтерв’ю італійському виданню “Corriere della Sera”. Під час розмови він заявив, що виступає проти знесення пам’ятника Катерині II.

 

Пряма мова:

 

Я проти знесення статуй. Навіть якщо ми руйнуємо пам’ятники, історія не змінюється. Знаю, що зібрано петицію з 25 тисячами підписів, але я чекаю. З такою логікою мені також прибрати пам’ятник Пушкіну чи Гагаріну? Це не має сенсу, — сказав мер Одеси.

 

Фух. Чорт забирай. Ми втомилися пояснювати одне й те ж саме: російські пам’ятники мають зникнути з українських міст, сіл, вулиць, площ, майданів. Крапка.

 

Щодо Одеси та Катерини II є залізобетонні аргументи.

 

Отже…

 

Деякі жителі Одеси, як і росіяни – обожнюють подвійні стандарти, коли йдеться про історію, а особливо про Катерину II. Ми всі знаємо, що ця правителька ліквідувала Запорізьку Січ, закріпачила селян, але ж, чорт забирай – вона заснувала Одесу, значить все, має бути пам’ятник їй, вважають росіяни та частина мешканців південної пальміри.

 

Тільки тут – нюанс: вона не заснувала Одесу, її заклали дуже й дуже давно.

 

Читайте продовження у світлинах допису

 

Ще у 5 столітті до нашої ери, прямісінько в центрі сучасної Одеси, греки створили місто Гавань Істріан, яке підпорядковувалося місту Істрія. 

 

Внаслідок конфліктів, воєн та сутичок грецьких міст –  Ольвія, Херсонес, Гавань занепала й остаточно розорилася, коли на неї напали гуни.

 

1296 рік. На місці Одеси – місто Джинестра. Це торговельна факторія генуезьких купців. Ці купці – громадяни Генуезької республіки, держави з центром в місті Генуя, що на теренах сучасної Італії.

 

Близько 1324 року на місці Джинестри виникає місто – Качибей. Його засновують правителі Великого Князівства Литовського. Ще його підписують іншими назвами – Коцюбіїв або Хаджибей. Однак, назва Хаджибей, скоріш за все лягає на це місто пізніше – у 15 столітті, коли тут панують турки.

 

З того часу й аж до Катерини II – Хаджибей з перемінним успіхом є або турецьким, або татарським, то належить Єдисанській орді.

 

Отже: греки, італійці, турки, татари, литовці й українці – різні народи впродовж двох тисяч років будували свої міста на території сучасної Одеси, але чомусь там стоїть пам’ятник Катерині II та її помічникам. 

 

Чому? Бо так хоче росія! А місцевим жителям все подобається, класна ж історія – Катерина, імперія. 

 

А на попередні 2 тисячі років історії можна плювати.

 

Ми маємо викинути всі російські пам’ятники, бо історія потрібна, аби будувати майбутнє.

 

Яке майбутнє з імперією, котра руйнувала, палила, вбивала? І досі продовжує це робити?

 

Якщо частина одеситів за Катерину II – то у них просто немає майбутнього…

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *